EP AM-keskimatka 2018

EP AM-keskimatka 2018

H21 Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14.Tulos
1. Hölsö Mikko 7. 2:06 1. 5:09 1. 9:00 1. 11:12 1. 13:00 1. 14:52 1. 16:59 1. 20:27 1. 22:32 1. 27:53 1. 29:33 1. 32:18 1. 33:08 1. 35:16 35:37
2. Hemminki Antti 3. 2:02 5. 5:27 6. 10:15 4. 12:03 4. 14:24 3. 16:17 3. 18:54 3. 22:53 3. 24:57 3. 32:06 2. 33:46 2. 36:38 2. 37:43 2. 39:59 40:20
3. Laakso Juha-Matti 2. 1:55 2. 5:19 5. 10:12 3. 11:53 3. 14:07 2. 16:10 2. 18:46 2. 22:35 2. 24:54 2. 31:51 3. 33:52 3. 36:49 3. 37:51 3. 40:11 40:36
4. Vainionpää Matti 11. 2:15 9. 5:46 4. 10:06 9. 13:00 6. 14:47 6. 16:58 4. 19:25 4. 23:23 4. 25:31 4. 32:36 4. 34:25 4. 37:02 4. 38:03 4. 40:44 41:06
5. Iivari Antti 1. 1:42 4. 5:25 2. 9:50 2. 11:39 2. 13:10 8. 17:23 8. 19:50 8. 24:34 7. 26:39 6. 33:10 6. 34:52 5. 37:29 6. 38:42 5. 40:55 41:13
6. Uitto Ville 6. 2:04 6. 5:34 10. 10:39 10. 13:05 8. 14:55 5. 16:56 7. 19:38 5. 23:49 5. 26:06 5. 32:57 5. 34:43 6. 37:33 5. 38:31 6. 40:57 41:20
7. Katajisto Jukka-Pekka 12. 2:33 10. 5:54 7. 10:20 8. 12:58 7. 14:54 4. 16:54 5. 19:34 7. 24:03 8. 26:44 8. 33:24 7. 36:03 7. 38:58 7. 40:09 7. 42:55 43:22
8. Rantala Teemu 8. 2:10 11. 5:56 9. 10:38 6. 12:45 5. 14:32 7. 17:01 6. 19:36 6. 23:52 6. 26:09 7. 33:14 8. 36:48 8. 39:26 8. 40:27 8. 43:16 43:40
9. Hakala Antti 4. 2:03 8. 5:37 11. 11:05 7. 12:55 10. 15:56 9. 17:51 11. 22:47 10. 27:26 10. 29:44 9. 36:10 9. 38:10 9. 40:59 9. 42:11 9. 44:53 45:15
10. Laasanen Lauri 13. 3:13 13. 6:59 13. 11:46 11. 13:36 9. 15:12 10. 19:24 10. 21:57 9. 26:30 9. 28:45 10. 37:03 10. 38:48 10. 41:56 10. 43:03 10. 45:45 46:05
11. Koski Eero 9. 2:11 7. 5:35 8. 10:26 5. 12:37 11. 17:21 10. 19:24 9. 21:53 11. 30:54 11. 33:28 11. 41:05 11. 42:58 11. 45:46 11. 47:01 11. 49:55 50:18
12. Uitto Jussi 4. 2:03 12. 6:42 12. 11:10 12. 16:50 12. 19:04 12. 24:04 12. 26:34 12. 31:22 12. 35:23 12. 43:47 12. 48:39 12. 53:08 12. 54:18 12. 58:09 58:35
13. Markkila Eero 10. 2:14 3. 5:22 3. 9:55 13. 24:22 13. 26:43 13. 28:46 13. 31:25 13. 35:59 13. 40:27 13. 51:00 13. 52:49 13. 55:30 13. 56:44 13. 59:18 59:36

H35 Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12.Tulos
1. Lauronen Jarkko 1. 2:16 1. 6:23 1. 11:01 1. 14:09 1. 16:21 1. 17:31 1. 20:36 1. 26:29 1. 29:08 1. 35:21 1. 39:36 1. 41:04 41:31
2. Hautalahti Antti 4. 2:55 3. 7:33 3. 13:13 2. 15:20 2. 17:30 2. 18:42 2. 21:47 2. 27:04 2. 30:00 2. 37:08 2. 40:28 2. 41:55 42:19
3. Koski Jussi 2. 2:41 2. 6:39 2. 11:59 3. 19:27 5. 30:18 3. 31:24 3. 34:03 3. 38:58 3. 42:57 3. 49:42 3. 51:38 3. 53:02 53:30
4. Kallio Jussi 2. 2:41 4. 11:09 4. 17:07 4. 20:11 3. 23:36 4. 32:03 4. 35:30 4. 40:49 4. 44:55 4. 52:23 4. 55:01 4. 56:33 56:57
5. Jyräkoski Antti 5. 3:38 5. 13:03 5. 18:24 5. 22:09 4. 25:48 5. 33:55 5. 37:21 5. 42:48 5. 46:51 5. 53:48 5. 56:12 5. 58:00 58:23

H40 Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12.Tulos
1. Fränti Juha 1. 2:09 1. 6:20 1. 10:56 1. 12:55 1. 15:18 1. 16:51 1. 19:33 1. 24:31 1. 26:44 1. 33:37 1. 35:34 1. 36:58 37:24
2. Nikkola Hannu 4. 2:28 3. 6:40 3. 11:27 3. 15:05 5. 19:00 5. 20:53 5. 23:41 5. 29:09 5. 31:38 3. 37:51 2. 39:46 2. 41:10 41:36
3. Lehtinen Juhani 6. 2:57 6. 8:29 6. 13:36 6. 15:49 4. 18:40 4. 20:19 4. 23:22 4. 28:06 2. 30:34 2. 37:50 3. 40:41 3. 42:37 42:59
4. Rajala Jarkko 5. 2:47 4. 7:07 4. 12:42 3. 15:05 3. 17:43 3. 19:05 3. 22:32 3. 27:55 4. 31:26 4. 39:15 4. 41:49 4. 43:27 43:54
5. Puro-Aho Arto 2. 2:19 2. 6:25 2. 11:04 2. 13:13 2. 16:24 2. 17:34 2. 21:10 2. 25:42 3. 30:41 5. 39:45 5. 43:46 5. 45:01 45:26
6. Karppi Tapio 3. 2:27 5. 7:53 5. 13:31 5. 15:34 6. 20:22 6. 21:47 6. 25:26 6. 30:53 6. 33:39 6. 42:36 6. 45:05 6. 46:32 46:56
7. Kataja Pasi 9. 4:16 8. 9:53 8. 15:52 7. 18:16 7. 25:49 7. 27:13 7. 31:10 7. 37:09 7. 40:02 7. 49:28 7. 51:58 7. 54:00 54:32
8. Koivula Petri 7. 3:24 7. 8:57 7. 15:29 8. 34:19 8. 37:47 8. 39:22 8. 43:32 8. 51:24 8. 55:08 8. 1:04:45 8. 1:11:24 8. 1:13:19 1:13:54
KESK Tuomaala Ville 8. 4:08 9. 13:49 9. 25:50   -   -   -   -   -   -   -   -   -  

H45 Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11.Tulos
1. Kujanpää Marko 5. 2:48 5. 6:20 4. 8:00 5. 14:17 5. 15:48 5. 20:19 3. 25:11 4. 28:25 3. 36:05 1. 37:31 1. 39:08 39:27
2. Kamila Kai 2. 2:32 2. 5:27 3. 7:34 2. 11:52 2. 13:46 2. 16:59 5. 27:12 5. 30:01 5. 37:01 2. 38:09 2. 39:39 40:03
3. Rantala Mika 1. 2:12 1. 5:07 1. 6:51 1. 11:42 1. 13:08 1. 15:49 1. 21:22 1. 24:05 1. 31:28 3. 38:52 3. 40:23 40:49
4. Ylihärsilä Juha 3. 2:34 4. 5:39 5. 8:21 4. 13:45 4. 15:43 4. 19:11 8. 29:29 7. 31:51 6. 39:19 4. 40:41 4. 42:27 43:01
5. Ekola Juha 4. 2:35 3. 5:35 2. 7:19 3. 12:37 3. 14:35 3. 17:51 2. 23:33 2. 26:08 2. 33:57 5. 41:00 5. 42:46 43:18
6. Kuntola Sami 9. 4:46 7. 8:12 8. 10:47 7. 16:03 7. 18:17 7. 21:39 6. 27:47 6. 31:00 7. 40:05 6. 41:34 6. 43:11 43:37
7. Suvanto Mikael 10. 4:49 6. 8:01 6. 9:46 6. 15:26 6. 17:12 6. 20:26 4. 25:37 3. 28:11 4. 36:07 7. 43:05 7. 44:59 45:27
8. Isoluoma Jani 7. 4:00 9. 9:06 9. 11:09 9. 17:48 9. 19:50 9. 22:57 7. 29:23 8. 32:13 9. 43:03 8. 44:23 8. 45:49 46:17
9. Vainionpää Jukka 8. 4:34 8. 8:16 7. 10:03 8. 16:37 8. 18:37 8. 22:31 9. 29:35 8. 32:13 8. 41:18 9. 47:08 9. 48:43 49:09
10. Varamäki Ari 11. 4:53 10. 9:49 10. 12:06 11. 19:03 11. 21:13 11. 25:44 10. 31:56 10. 38:10 11. 48:52 10. 50:51 10. 52:59 53:28
11. Ruokola Ilkka 6. 3:11 11. 10:07 11. 12:16 10. 18:28 10. 20:17 10. 25:28 11. 35:42 11. 38:41 10. 47:40 11. 53:21 11. 56:06 56:34

H50 Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10.Tulos
1. Nurmela Timo 1. 1:11 1. 3:47 1. 5:39 2. 10:24 1. 11:20 1. 17:21 1. 19:21 1. 23:54 1. 25:06 1. 27:52 28:18
2. Kujala Tapio 2. 1:16 2. 4:16 2. 6:09 3. 10:40 3. 12:41 2. 19:24 2. 21:20 2. 24:27 2. 25:46 2. 28:45 29:11
3. Tarkkanen Matti 3. 1:22 3. 4:35 3. 6:18 1. 9:55 2. 11:31 3. 21:05 3. 23:46 3. 26:51 3. 28:12 3. 31:18 31:40
4. Laasanen Juha 5. 1:57 4. 5:45 5. 7:47 4. 12:23 4. 13:33 4. 21:31 4. 24:11 4. 27:57 4. 29:15 4. 32:14 32:43
5. Nevala Pasi 4. 1:23 5. 5:53 4. 7:29 6. 13:26 6. 15:08 5. 21:59 5. 24:19 6. 29:11 6. 30:25 5. 33:26 33:54
6. Kinnari Jukka 6. 2:09 5. 5:53 6. 8:23 5. 12:41 5. 13:47 6. 22:03 6. 24:39 5. 28:13 5. 30:04 6. 34:20 34:49
7. Latvala Juha 7. 6:38 7. 14:49 7. 16:46 7. 21:10 7. 22:20 7. 31:13 7. 36:30 7. 42:30 7. 43:28 7. 46:39 47:10

H55 Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.Tulos
1. Vallbacka Heikki 1. 2:27 2. 6:49 2. 8:18 1. 12:14 1. 14:22 1. 21:53 1. 23:25 1. 25:06 25:39
2. Sippola Asko 2. 2:34 1. 6:32 1. 7:45 4. 15:03 2. 16:44 2. 23:46 2. 25:18 2. 26:46 27:14
3. Koskela Heikki 3. 2:49 3. 6:55 3. 8:43 2. 13:01 4. 20:19 3. 27:26 3. 29:00 3. 30:36 31:03
4. Patana Pekka 4. 3:20 4. 8:19 4. 9:40 3. 14:36 3. 17:48 4. 28:55 4. 30:47 4. 32:39 33:11
5. Hakala Heikki 6. 3:56 5. 9:10 5. 11:08 6. 17:39 5. 20:24 5. 29:58 5. 32:20 5. 34:12 34:36
6. Toppari Reijo 5. 3:23 6. 10:15 6. 11:30 5. 16:16 6. 26:14 6. 40:24 6. 45:53 6. 47:26 47:54

H60 Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.Tulos
1. Rintaluoma Kari 10. 2:32 7. 5:44 6. 8:22 2. 13:07 2. 15:16 2. 22:13 1. 24:04 1. 25:57 26:23
2. Toikkanen Ilpo 5. 2:08 2. 5:08 1. 7:33 1. 12:18 1. 14:28 1. 21:26 2. 24:26 2. 26:12 26:45
3. Halla-Aho Timo 7. 2:09 5. 5:41 5. 8:16 4. 13:31 3. 15:36 3. 23:23 3. 25:53 3. 28:10 28:40
4. Kivipelto Kalevi 8. 2:10 4. 5:37 3. 7:56 3. 13:23 5. 17:34 6. 26:19 4. 29:49 4. 32:08 32:42
5. Hautala Eero 5. 2:08 9. 6:32 8. 8:49 9. 16:43 8. 18:48 5. 26:14 5. 31:29 5. 33:58 34:29
6. Tamminen Erkki 4. 2:07 6. 5:43 4. 8:15 5. 14:18 4. 17:00 4. 25:22 7. 32:40 6. 34:27 35:02
7. Alanen Martti 12. 2:54 8. 6:30 9. 8:50 10. 17:54 10. 20:05 9. 28:11 8. 33:12 7. 35:13 35:43
8. Niinimäki Hannu K. 11. 2:33 10. 6:43 10. 9:33 8. 16:07 9. 19:05 11. 29:55 6. 32:26 8. 35:20 35:56
9. Herttua Martti 3. 1:58 14. 10:22 14. 12:53 11. 18:32 11. 20:40 10. 28:30 9. 34:00 9. 35:58 36:27
10. Kangasmäki Esa 1. 1:51 1. 5:07 2. 7:36 6. 14:35 7. 18:17 8. 27:20 10. 34:30 10. 36:41 37:17
11. Viinikka Matti 15. 12:00 15. 15:26 15. 17:50 13. 23:21 14. 25:26 13. 33:13 12. 39:33 12. 41:35 42:09
12. Sillanpää Juhani 13. 3:03 13. 7:56 13. 12:43 12. 21:00 13. 24:09 14. 36:25 13. 39:45 13. 42:40 43:26
13. Mahlamäki Jari 14. 3:42 12. 7:36 12. 10:35 14. 27:26 15. 30:52 15. 39:07 14. 41:39 14. 43:40 44:09
HYL Pensas Esko 2. 1:57 3. 5:11 7. 8:25   - 12. 21:20 12. 32:07 11. 36:06 11. 37:45  
HYL Uusi-Pohjola Hannu 9. 2:19 11. 7:09 11. 9:41 7. 15:07 6. 17:57 7. 26:23   - 15. 44:01  

H65 Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.Tulos
1. Laine Harri 4. 2:52 2. 5:38 2. 7:41 1. 11:47 1. 13:28 1. 20:51 1. 23:20 1. 24:25 24:58
2. Pienimäki Kari 5. 2:55 8. 6:42 5. 9:28 3. 14:11 3. 16:03 2. 23:42 2. 25:59 2. 27:13 27:41
3. Yli-Kaatiala Jorma 2. 2:31 3. 5:44 11. 11:21 6. 15:27 6. 17:14 3. 24:08 3. 26:26 3. 27:31 27:55
4. Rinne Matti 7. 3:14 6. 6:40 6. 9:35 4. 14:34 4. 16:35 4. 24:20 3. 26:26 4. 27:32 27:56
5. Hahtola Aulis 11. 3:19 5. 6:31 4. 8:51 2. 13:16 2. 15:57 5. 25:53 5. 28:15 5. 29:30 29:59
6. Williamsson Bo-Göran 12. 4:09 10. 7:19 8. 9:56 5. 14:47 5. 16:56 6. 26:22 6. 28:53 6. 29:58 30:28
7. Kalliomaa Lasse 14. 5:10 13. 8:36 12. 11:23 9. 16:34 9. 18:25 7. 27:06 7. 30:17 7. 31:46 32:14
8. Eno Kaarlo 10. 3:17 6. 6:40 3. 8:37 11. 19:04 13. 23:00 11. 30:20 10. 32:24 8. 33:35 34:07
9. Hakamäki Pekka 3. 2:44 4. 6:15 15. 14:22 10. 18:50 10. 20:41 8. 29:26 8. 32:05 9. 33:51 34:29
10. Majasaari Kari 9. 3:16 9. 7:10 7. 9:53 8. 15:42 8. 17:53 10. 30:08 11. 32:40 10. 34:05 34:39
11. Rantamäki Veikko 6. 3:13 11. 7:34 10. 10:47 13. 20:08 12. 22:01 12. 31:09 12. 33:13 12. 34:27 34:51
12. Nyystilä Jukka 15. 5:31 15. 11:50 14. 14:16 12. 19:20 11. 21:10 9. 30:05 9. 32:07 11. 34:22 34:53
13. Anttila Jouko 1. 2:18 1. 5:08 1. 7:18 14. 20:31 14. 24:20 14. 33:26 13. 35:55 13. 37:24 38:00
14. Laasanen Veikko 8. 3:15 12. 8:01 9. 10:22 7. 15:30 7. 17:19 13. 33:21 14. 36:17 14. 37:34 38:02
15. Kujanpää Heikki 13. 4:11 14. 9:33 13. 13:02 15. 20:52 15. 25:20 15. 37:09 15. 40:32 15. 42:34 43:10

H70 Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.Tulos
1. Näsi Mauno 2. 2:24 5. 7:15 5. 12:55 4. 15:10 4. 18:56 3. 22:47 3. 25:00 2. 26:02 26:32
2. Erkinheimo Voitto 5. 2:38 2. 6:49 2. 11:31 2. 13:30 2. 17:44 2. 22:13 2. 24:53 3. 26:04 26:35
3. Lågland Henry 4. 2:30 3. 7:00 3. 12:04 3. 14:24 3. 18:16 4. 22:59 4. 25:13 4. 26:32 26:59
4. Valli Seppo 1. 2:14 8. 8:07 6. 13:01 5. 16:27 5. 20:02 5. 24:57 5. 27:19 5. 28:59 29:27
5. Peltola Lasse 7. 2:57 10. 9:01 11. 14:46 7. 17:01 7. 21:25 6. 26:27 6. 29:22 6. 30:45 31:23
6. Niemelä Pentti 3. 2:29 4. 7:05 4. 12:13 5. 16:27 6. 20:39 7. 27:37 7. 29:53 7. 31:16 31:48
7. Hautala Olavi 8. 3:01 7. 7:55 7. 13:34 9. 19:03 8. 22:55 8. 28:40 8. 31:09 8. 32:25 32:49
8. Joensuu Heimo 9. 3:09 6. 7:43 8. 13:54 8. 18:33 9. 23:42 9. 30:44 9. 33:29 9. 35:14 35:45
9. Rantakangas Erkki 6. 2:47 8. 8:07 10. 14:38 11. 23:45 10. 29:16 10. 34:47 10. 38:05 10. 39:46 40:24
10. Köykkä Jussi 10. 3:29 11. 9:21 9. 14:25 10. 21:22 11. 33:53 11. 39:14 11. 42:01 11. 43:54 44:37
HYL Kesti Tapani   - 1. 6:09 1. 11:19 1. 13:04 1. 16:50 1. 20:38 1. 22:57 1. 24:00  

H75 Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.Tulos
1. Kukko Risto 4. 3:57 3. 9:10 3. 13:36 3. 16:15 2. 20:31 2. 23:52 1. 25:27 25:59
2. Saarimäki Jorma 2. 2:30 2. 7:40 2. 12:56 1. 15:47 3. 20:46 3. 24:09 2. 25:53 26:34
3. Kallio-Könnö Aarno 1. 2:12 1. 7:35 1. 11:47 2. 15:52 1. 20:21 1. 23:40 3. 26:24 26:55
4. Kamila Pentti 3. 2:32 4. 9:13 4. 14:29 4. 21:17 4. 26:59 4. 29:49 4. 31:25 31:58
KESK Latvala Matti   -   -   -   - 5. 45:47 5. 53:07 5. 55:52  

H80 Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6.Tulos
1. Hietaharju Antti 1. 3:50 1. 5:11 1. 11:58 1. 16:50 1. 20:50 1. 22:02 22:40
2. Salmi Aimo 3. 4:33 3. 6:16 2. 15:04 2. 21:13 2. 26:06 2. 27:27 27:59
3. Luoma Antti 2. 3:58 2. 5:21 3. 15:09 4. 23:10 4. 28:15 3. 29:32 30:10
4. Knuuttila Helge 4. 6:09 4. 7:44 4. 15:41 3. 22:31 3. 28:02 4. 29:34 30:30

H20 Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12.Tulos
1. Kaksonen Teemu 1. 2:28 1. 6:25 1. 10:50 1. 12:36 1. 14:25 1. 17:01 1. 20:03 1. 24:14 1. 26:48 1. 32:55 1. 34:33 1. 35:55 36:22
2. Lähdesmäki Mikko 3. 3:04 3. 7:43 2. 12:39 2. 14:43 2. 16:21 2. 18:55 2. 21:58 2. 26:40 2. 28:51 2. 34:44 2. 36:42 2. 37:51 38:13
3. Tiukkanen Juho 2. 2:56 2. 7:41 3. 13:53 3. 16:40 3. 18:44 3. 20:24 3. 24:06 3. 28:59 3. 31:53 3. 40:17 3. 46:07 3. 47:47 48:05

H18 Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10.Tulos
1. Kangas Juho 2. 1:35 2. 5:05 1. 6:42 1. 11:12 1. 12:29 2. 23:22 1. 25:29 1. 28:45 1. 30:02 1. 32:47 33:07
2. Hölsö Severi 3. 1:41 1. 4:52 2. 8:48 2. 13:40 2. 15:06 1. 23:01 2. 25:49 2. 30:19 2. 33:04 2. 35:27 35:47
3. Höök Jaakko 1. 1:28 3. 6:12 3. 9:03 3. 14:14 3. 20:22 3. 31:03 3. 34:19 3. 37:58 3. 39:42 3. 44:18 44:40

H16 Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.Tulos
1. Lemberg Roope 2. 1:51 1. 4:45 1. 6:50 1. 11:50 1. 13:46 1. 21:05 1. 27:22 1. 28:47 29:08
2. Mutikainen Leevi 6. 6:00 5. 10:52 3. 14:16 2. 19:54 2. 22:37 4. 34:58 2. 36:52 2. 38:30 38:55
3. Konttinen Markus 4. 2:36 4. 9:29 5. 15:27 6. 23:22 5. 25:32 3. 34:45 3. 37:10 3. 39:10 39:32
4. Helin Saku 3. 2:06 3. 8:51 4. 14:45 4. 20:54 4. 24:16 5. 35:45 4. 38:38 4. 40:31 41:03
5. Nevala Roni 5. 4:08 2. 8:49 2. 12:13 3. 19:56 3. 23:23 2. 33:21 5. 39:00 5. 41:17 41:46
6. Ylihärsilä Ville 1. 1:50 6. 12:56 6. 16:14 5. 22:22 6. 27:21 6. 37:11 6. 44:20 6. 46:27 46:55

H14 Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.Tulos
1. Ekola Juuso 3. 1:57 1. 4:45 1. 6:30 1. 9:18 1. 11:32 1. 13:51 1. 17:08 1. 19:15 2. 20:12 20:38
2. Lemberg Ville 2. 1:55 3. 5:18 3. 7:43 2. 11:38 2. 14:25 2. 18:08 2. 21:43 2. 24:26 3. 25:31 25:55
3. Hantula Jussi 4. 2:01 7. 6:25 5. 8:47 4. 13:04 3. 15:47 3. 18:11 3. 23:24 3. 26:40 4. 27:33 27:57
4. Sankelo Verneri 1. 1:52 2. 4:57 2. 7:00 5. 15:00 5. 17:43 5. 20:21 4. 25:21 4. 28:37 5. 29:38 30:06
5. Nurmi Aapo 6. 2:42 4. 5:47 4. 8:41 3. 12:23 4. 15:52 4. 20:19 5. 29:00 5. 31:55 6. 33:19 33:48
6. Karhunen Juho 5. 2:13 6. 6:18 6. 9:35 6. 18:20 6. 22:00 6. 26:04 6. 31:21 6. 34:32 7. 35:54 36:24
7. Saarimäki Atte 7. 2:46 9. 8:13 8. 13:54 8. 20:07 8. 25:28 7. 29:26 7. 34:56 7. 38:06 8. 39:31 39:54
8. Hauhia Iiro 8. 3:15 8. 8:10 7. 11:38 7. 20:04 7. 24:11 8. 31:12 8. 40:23 8. 44:16 9. 46:34 47:04
HYL Nivukoski Topi   - 5. 5:52   -   -   -   -   -   - 1. 14:57  

H12 Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6.Tulos
1. Hölsö Aaro 2. 1:28 1. 4:06 1. 6:24 1. 8:53 1. 12:11 1. 12:55 13:20
2. Isokangas Ville 6. 1:48 2. 4:55 2. 6:33 2. 9:04 2. 12:46 2. 13:32 13:57
3. Hauhia Aleksi 1. 1:18 3. 5:05 3. 7:06 3. 9:52 3. 13:16 3. 14:02 14:25
4. Pöytäkangas Elias 7. 1:53 4. 6:12 4. 8:19 4. 11:04 4. 14:40 4. 15:32 15:52
5. Pöytäkangas Tuukka 4. 1:35 5. 6:34 5. 8:36 5. 11:10 5. 14:48 5. 15:33 15:53
6. Noponen Veeti 5. 1:40 6. 7:15 6. 9:13 6. 12:11 6. 15:37 6. 16:25 16:48
7. Muhonen Aatu 3. 1:34 7. 8:15 7. 10:28 7. 13:01 7. 16:38 7. 17:30 17:50

H12TR Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6.Tulos
1. Matila Oskari 1. 2:17 1. 4:29 2. 10:23 2. 12:35 1. 14:59 1. 16:36 17:00
2. Ylä-Rautio Eeli 2. 2:26 2. 6:43 1. 10:19 1. 12:25 2. 15:12 2. 17:22 17:48
3. Isokangas Niilo 3. 2:58 3. 6:53 3. 11:05 3. 14:10 3. 16:58 3. 18:42 19:02
4. Koski Hannes 4. 3:45 4. 10:30 4. 16:23 4. 19:38 4. 23:40 4. 25:37 26:05
5. Harju Topi 5. 3:52 5. 21:23 5. 28:56 5. 34:22 5. 39:33 5. 42:38 43:10

H10RR Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6.Tulos
1. Muhonen Eetu 1. 1:14 1. 2:38 1. 4:21 1. 5:43 1. 6:53 1. 7:55 8:21
2. Koski Juuso 2. 1:35 2. 3:11 2. 5:11 2. 6:48 2. 8:14 2. 9:27 9:54
3. Puro-Aho Aapo 5. 1:55 3. 3:44 3. 6:17 3. 8:03 3. 9:54 3. 12:02 12:24
4. Laitio Kustaa 3. 1:52 4. 3:50 4. 6:36 4. 8:44 4. 10:37 4. 12:11 12:56
5. Hemminki Eemeli 4. 1:54 6. 4:19 5. 7:41 5. 9:44 5. 11:25 5. 13:18 13:49
6. Hietala Samu 9. 3:02 7. 5:29 7. 8:32 6. 10:43 6. 12:42 6. 14:32 15:01
7. Laitio Kaapo 8. 2:17 9. 6:20 8. 9:38 7. 11:34 7. 13:18 7. 15:10 15:57
8. Hautamäki Arttu 7. 2:14 5. 4:10 6. 8:26 8. 11:46 8. 14:35 8. 16:18 16:47
9. Hoskari Johannes 6. 1:59 8. 5:54 9. 11:18 9. 15:38 9. 17:58 9. 19:29 20:02
10. Nivukoski Hugo 10. 8:08 10. 10:22 10. 15:28 10. 18:39 10. 23:52 10. 28:28 29:04

D21 Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11.Tulos
1. Korpi Maarit 7. 3:29 6. 7:18 6. 9:19 6. 14:56 4. 16:49 3. 20:10 2. 25:36 2. 28:11 1. 36:24 1. 37:50 1. 39:21 39:48
2. Savinainen Kati 5. 3:11 5. 6:50 4. 8:48 4. 14:39 6. 16:58 5. 20:29 4. 27:01 4. 29:45 3. 38:20 2. 39:55 2. 41:30 41:58
3. Kriikkula Johanna 1. 2:32 3. 6:10 3. 8:07 3. 14:21 3. 16:07 6. 21:04 6. 27:55 5. 30:45 4. 39:20 3. 41:19 3. 43:13 43:45
4. Palomäki Sanna 3. 2:42 1. 5:54 1. 7:45 1. 13:03 1. 14:56 1. 18:08 1. 24:27 1. 26:55 2. 36:36 4. 43:15 4. 44:39 45:10
5. Pärnänen Päivi 2. 2:41 2. 6:01 2. 7:47 2. 13:46 2. 15:45 2. 19:35 3. 26:01 3. 28:50 6. 43:15 5. 44:46 5. 46:34 47:05
6. Hemminki Heini 4. 3:03 4. 6:33 5. 8:58 5. 14:47 5. 16:51 4. 20:28 5. 27:36 6. 31:29 5. 40:23 6. 50:16 6. 51:54 52:26
7. Ojala Ulla 9. 4:33 8. 11:21 8. 15:55 8. 26:50 8. 32:19 8. 38:45 7. 47:34 7. 54:03 7. 1:10:16 7. 1:23:22 7. 1:26:25 1:27:07
KESK Laasanen Aino 6. 3:19   -   -   -   -   -   -   -   -   -   -  
HYL Korpi Paula 8. 3:50 7. 8:28 7. 11:01 7. 19:14 7. 22:20 7. 31:02   -   -   -   -   -  

D35 Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10.Tulos
1. Keski-Säntti Eija 1. 1:38 1. 5:16 1. 7:09 1. 13:50 1. 15:01 1. 22:54 1. 25:36 1. 29:03 1. 30:31 1. 34:32 34:53
2. Koski Päivi 2. 2:21 2. 7:51 2. 10:37 2. 19:09 2. 24:22 2. 37:11 2. 40:03 2. 46:18 2. 48:13 2. 53:10 53:40

D40 Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.Tulos
1. Lehtinen Anne 1. 3:28 1. 9:16 3. 12:01 3. 17:47 3. 20:20 1. 30:09 1. 32:13 1. 34:08 34:43
2. Rotola-Pukkila Minna 3. 3:46 2. 9:46 2. 11:27 2. 17:14 2. 19:56 3. 31:16 2. 33:34 2. 35:51 36:28
3. Pohtola Kaisa 7. 4:05 4. 10:19 7. 13:25 4. 18:56 5. 22:14 4. 32:11 3. 34:14 3. 35:58 36:32
4. Hemminki Hanna 4. 3:53 3. 9:51 1. 11:23 1. 16:53 1. 19:24 2. 30:19 4. 34:33 4. 36:47 37:19
5. Puro-Aho Veera 5. 3:54 5. 10:31 6. 13:00 6. 19:12 6. 22:30 6. 34:18 5. 36:25 5. 38:41 39:17
6. Ojala Leena 8. 4:22 7. 11:16 4. 12:47 7. 20:21 8. 23:43 8. 34:44 6. 36:50 7. 38:55 39:25
7. Nivukoski Elisa 10. 6:36 8. 11:52 8. 13:34 5. 19:01 4. 21:37 5. 32:53 7. 36:51 6. 38:53 39:31
8. Karppi Susanna 6. 3:56 6. 11:02 4. 12:47 9. 21:17 7. 23:35 7. 34:36 8. 38:30 8. 40:39 41:11
9. Kumara Tanja-Tupuna 2. 3:40 9. 12:49 9. 14:52 8. 21:11 10. 26:36 9. 37:55 9. 39:51 9. 41:57 42:35
10. Kujanpää Maarit 9. 4:56 10. 13:08 10. 14:59 10. 23:21 9. 26:14 10. 41:30 10. 44:28 10. 46:47 47:16

D45 Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.Tulos
1. Viianen Pirjo 1. 3:34 1. 10:42 1. 12:36 1. 18:51 1. 23:29 1. 35:12 1. 37:29 1. 40:09 40:50
2. Karhunen Katri 2. 5:51 2. 12:56 2. 14:43 2. 20:57 2. 25:48 2. 40:26 2. 54:43 2. 57:46 58:23
3. Koskela Seija 3. 6:23 3. 22:39 3. 26:25 3. 34:14 3. 39:58 3. 58:15 3. 1:01:19 3. 1:04:23 1:05:04

D50 Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.Tulos
1. Koskela Sari 2. 2:32 1. 6:28 1. 10:37 1. 12:41 1. 16:36 1. 22:13 1. 24:19 1. 25:59 26:26
2. Iso-Koivisto Minna 1. 2:28 2. 7:32 2. 13:18 2. 16:13 2. 21:07 2. 26:58 2. 29:40 2. 31:17 31:42
3. Latvala Annukka 4. 3:18 4. 8:58 3. 14:20 3. 18:41 3. 22:27 3. 27:29 3. 30:06 3. 31:35 32:00
4. Ala-Kasari Outi 7. 7:13 7. 12:31 6. 17:09 6. 20:12 4. 23:52 4. 28:23 4. 30:53 4. 32:01 32:29
5. Hauhia Eija 3. 2:35 3. 8:03 4. 14:56 5. 19:46 6. 24:28 5. 30:36 5. 33:22 5. 34:37 35:06
6. Erkkilä Marja 6. 4:58 5. 10:35 5. 16:24 4. 18:49 5. 24:04 6. 32:15 6. 35:07 6. 36:24 36:55
7. Korpela-Kamila Heidi 5. 3:37 6. 11:48 7. 23:06 7. 25:40 7. 30:38 7. 36:34 7. 39:34 7. 40:55 41:27

D55 Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.Tulos
1. Mäkineste-Mäkelä Päivi 2. 3:43 2. 8:07 2. 13:58 1. 16:46 1. 21:35 1. 26:53 1. 29:32 1. 30:46 31:15
2. Katajamäki Tuija 1. 2:32 1. 6:58 1. 12:11 2. 19:17 2. 25:04 2. 31:18 2. 33:24 2. 34:32 35:00
3. Mahlanen-Peltola Sirpa 3. 4:22 3. 13:30 3. 20:18 3. 29:10 3. 37:19 3. 47:01 3. 50:19 3. 51:58 52:34

D60 Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.Tulos
1. Hautala Päivi 1. 2:01 1. 7:20 1. 11:52 1. 14:21 1. 18:35 1. 21:26 1. 22:50 23:23
2. Soinila Helena 3. 2:20 2. 7:25 2. 12:12 2. 15:26 2. 19:29 2. 22:09 2. 23:23 23:58
3. Korkeakangas Eeva-Liisa 4. 4:04 4. 9:20 4. 14:17 4. 17:57 4. 21:56 4. 24:21 3. 25:42 26:10
4. Rantamäki Anita 2. 2:12 3. 9:18 3. 13:22 3. 16:46 3. 20:49 3. 23:57 4. 27:41 28:16

D65 Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.Tulos
1. Seppälä Eila 2. 2:41 1. 8:03 1. 12:35 1. 15:25 1. 20:06 1. 23:08 1. 24:38 25:13
2. Erkinheimo Ritva 1. 2:25 2. 8:32 2. 12:59 2. 17:34 2. 24:48 2. 27:50 2. 29:26 29:50
3. Sauru Seija 3. 3:37 3. 14:04 3. 20:59 3. 28:12 3. 34:29 3. 38:42 3. 41:27 41:55

D20 Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10.Tulos
1. Kangas Emma 1. 1:41 1. 6:03 1. 8:18 1. 17:58 1. 20:11 1. 31:16 1. 34:09 1. 39:19 1. 41:04 1. 45:41 46:12
2. Laasanen Maija 2. 2:31 2. 22:41 2. 34:19 2. 43:59 2. 46:19 2. 59:59 2. 1:04:52 2. 1:11:08 2. 1:13:13 2. 1:18:50 1:19:26

D18 Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.Tulos
1. Viianen Jenna 1. 2:05 1. 5:33 1. 7:41 1. 13:16 1. 15:48 1. 24:53 1. 26:49 1. 29:00 29:31
2. Ruokola Anna 2. 2:18 2. 7:04 2. 10:55 2. 21:20 2. 25:15 2. 36:13 2. 40:17 2. 42:29 42:57
3. Nuuttila Anni 3. 4:16 3. 11:03 3. 15:12 3. 22:14 3. 26:55 3. 41:43 3. 44:45 3. 47:23 47:59

D16 Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.Tulos
1. Hölsö Henriikka 2. 3:01 1. 8:52 1. 11:08 1. 15:16 1. 21:34 1. 29:17 1. 32:01 1. 33:03 33:24
2. Peltola Eeva 3. 3:23 2. 10:14 2. 13:27 2. 20:37 2. 22:57 2. 31:58 2. 35:07 2. 36:21 36:45
3. Melender Emilia 1. 2:57 3. 12:07 3. 14:02 3. 27:14 3. 29:03 3. 38:48 3. 41:17 3. 42:31 42:57
4. Korpi Veera 4. 10:28 4. 16:17 4. 19:36 4. 27:26 4. 34:47 4. 51:39 4. 54:37 4. 55:53 56:29

D14 Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.Tulos
1. Kankaanpää Aino 2. 1:50 2. 5:52 1. 8:54 1. 11:18 1. 16:59 1. 19:08 1. 20:00 20:25
2. Hietamäki Sini 1. 1:47 1. 5:51 2. 11:26 2. 14:52 2. 20:30 2. 23:28 2. 24:24 24:46
3. Näsi Minea 10. 2:37 3. 7:07 4. 12:18 3. 15:45 3. 21:15 3. 23:44 3. 24:57 25:19
4. Karppi Iiris 4. 2:17 7. 7:59 6. 14:12 8. 18:01 4. 22:31 4. 24:53 4. 25:59 26:23
5. Koivisto Aida 3. 2:12 5. 7:48 8. 14:58 6. 17:38 5. 22:33 5. 25:03 5. 26:02 26:25
6. Sikkilä Peppi 8. 2:29 4. 7:29 7. 14:20 7. 17:48 6. 23:23 6. 25:59 6. 27:10 27:34
7. Koivula Venla 12. 2:55 10. 8:51 10. 18:24 10. 22:06 8. 26:35 8. 28:59 7. 30:03 30:27
8. Syrjälä Eveliina 6. 2:24 6. 7:54 5. 13:41 5. 17:04 7. 25:38 7. 28:58 8. 30:37 31:00
9. Oikarainen Siiri 11. 2:46 8. 8:02 3. 11:28 4. 16:14 9. 26:44 9. 29:52 9. 31:18 31:48
10. Rantoja Sari 9. 2:30 9. 8:46 9. 16:13 9. 20:16 10. 27:20 10. 32:25 10. 33:45 34:10
11. Lautamo Penne 7. 2:26 11. 9:52 11. 19:22 11. 25:06 11. 30:42 12. 34:54 12. 36:16 36:39
KESK Rantoja Marika 5. 2:18 12. 12:16   -   - 12. 31:20 11. 34:40 11. 36:13  

D12 Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6.Tulos
1. Hoskari Sanni 1. 1:19 1. 4:03 1. 5:29 1. 7:54 1. 11:16 1. 12:03 12:33
2. Hietala Sini 2. 1:21 2. 4:18 2. 5:58 2. 8:56 2. 12:46 2. 13:35 14:02
3. Luhtasaari Nea 7. 1:55 3. 5:20 6. 8:41 3. 11:11 3. 14:12 3. 14:59 15:22
4. Kumara Maija 3. 1:42 5. 6:07 3. 7:50 4. 11:39 4. 15:24 4. 16:16 16:40
5. Rajala Maija 5. 1:50 8. 7:26 8. 9:26 5. 12:03 5. 16:09 5. 17:09 17:36
6. Perttu Laura 9. 2:09 10. 8:05 9. 9:52 8. 13:30 6. 16:59 6. 17:40 18:02
7. Tuomaala Ella 10. 2:23 4. 6:03 5. 7:57 6. 12:25 7. 18:04 7. 18:51 19:13
8. Ruutiainen Alisa 6. 1:54 6. 6:08 4. 7:53 7. 13:24 8. 18:06 8. 19:05 19:29
9. Siltala Anna 4. 1:49 7. 6:41 7. 9:20 9. 13:45 9. 18:18 9. 19:19 19:49
10. Perttu Tuulia 11. 2:55 11. 8:15 10. 10:11 10. 14:34 10. 20:16 10. 21:18 21:48
11. Lammi Kira 7. 1:55 9. 7:32 11. 10:38 11. 14:45 11. 22:02 11. 23:26 23:55

D12TR Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6.Tulos
1. Laakso Evena 4. 3:35 3. 6:00 1. 9:11 1. 11:37 3. 17:00 1. 18:36 19:05
2. Hautamäki Anni 2. 2:48 2. 5:57 2. 9:37 2. 12:26 1. 16:12 2. 20:05 20:30
3. Lautamo Hilla 3. 3:23 4. 6:04 3. 10:06 3. 13:07 4. 19:44 3. 21:32 21:57
HYL Saarimäki Oona 1. 2:11 1. 5:46 4. 11:19 4. 13:40 2. 16:29   -  

D10RR Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6.Tulos
1. Korpi Sanni 1. 1:30 1. 3:06 1. 5:22 1. 6:55 1. 8:17 1. 9:25 9:51
2. Kontola Rebekka 3. 1:32 2. 3:17 2. 5:24 2. 7:29 2. 9:05 2. 10:39 11:05
3. Sikkilä Iines 6. 1:52 5. 3:48 4. 6:06 3. 7:50 3. 9:36 3. 10:51 11:16
4. Kankaanpää Sanni 1. 1:30 3. 3:25 3. 6:00 5. 8:04 6. 9:44 4. 10:54 11:21
5. Perälä Fanni 5. 1:51 4. 3:43 5. 6:12 4. 7:59 4. 9:39 5. 11:07 11:36
6. Hietamäki Anni 8. 1:53 8. 3:59 7. 6:39 7. 8:20 7. 9:52 6. 11:34 12:02
7. Keski-Säntti Helka 10. 2:00 7. 3:56 11. 6:56 8. 8:29 8. 10:11 6. 11:34 12:03
8. Karppi Helene 9. 1:56 11. 4:09 9. 6:55 9. 8:50 9. 10:29 8. 11:54 12:25
9. Nivukoski Siiri 4. 1:48 6. 3:54 6. 6:26 6. 8:09 5. 9:41 9. 12:19 12:46
10. Rajala Kerttu 11. 2:01 9. 4:01 8. 6:51 11. 9:05 11. 10:52 10. 12:46 13:15
11. Kataja Enni 6. 1:52 10. 4:03 9. 6:55 10. 8:55 10. 10:40 11. 12:55 13:26
12. Koivula Sanni 13. 2:16 12. 4:33 12. 7:29 12. 9:44 12. 11:35 12. 13:16 13:44
13. Hallivuori Katri 14. 2:18 15. 5:51 16. 10:01 16. 12:23 15. 14:17 15. 16:17 16:41
14. Karppi Saara 16. 2:41 13. 5:27 15. 9:39 14. 11:42 15. 14:17 13. 16:13 16:46
15. Oikarainen Fanni 15. 2:21 15. 5:51 14. 9:23 15. 12:00 14. 13:57 14. 16:16 16:48
16. Lemberg Linnea 12. 2:05 14. 5:34 13. 9:01 13. 10:53 13. 13:24 16. 16:29 17:01
17. Hietamäki Outi 17. 4:03 17. 8:09 17. 12:56 17. 15:12 17. 17:48 17. 22:17 22:51

D21U Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11.Tulos
1. Patana Jenny 2. 3:04 1. 5:52 1. 7:25 1. 12:05 1. 13:38 1. 16:20 1. 21:34 1. 24:01 1. 31:30 1. 35:34 1. 37:09 37:38
2. Alppi Anna 1. 2:38 3. 9:59 3. 12:00 3. 18:38 3. 20:55 2. 24:30 2. 30:16 2. 33:18 2. 44:29 2. 46:19 2. 48:16 48:44
3. Pulli Liisa 3. 3:07 2. 7:11 2. 9:59 2. 16:53 2. 19:11 3. 24:50 3. 31:24 3. 34:38 3. 45:36 3. 47:43 3. 50:02 50:37

D14U Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.Tulos
1. Brock Emma 1. 2:30 1. 8:48 1. 18:22 1. 21:51 1. 29:44 1. 34:41 1. 35:49 36:16
2. Myllymäki Matilda 2. 3:02 2. 9:29 2. 20:24 2. 23:53 2. 31:39 2. 36:11 2. 37:16 37:42

H21U Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14.Tulos
1. Fränti Arto 1. 2:27 1. 6:11 1. 11:34 1. 15:01 1. 16:50 1. 18:59 1. 21:28 1. 25:28 1. 27:39 1. 34:31 1. 36:26 1. 39:09 1. 40:08 1. 42:50 43:18

D60U Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.Tulos
1. Hakkarainen Maria-Leena 1. 18:12 1. 24:10 1. 29:08 1. 33:27 1. 38:36 1. 42:19 1. 43:57 44:34

H60U Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.Tulos
1. Joki Sauli 1. 2:26 1. 5:56 1. 8:16 1. 14:20 1. 18:24 1. 34:26 1. 41:04 1. 43:20 43:55

H50U Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10.Tulos
1. Korhonen Marko 1. 1:45 1. 5:54 1. 8:04 1. 12:17 1. 13:46 1. 23:01 1. 25:49 1. 32:08 1. 34:27 1. 38:00 38:30

H65U Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.Tulos
1. Kronholm Peter 3. 2:59 3. 6:13 3. 8:21 1. 12:07 1. 13:45 1. 21:17 1. 23:27 1. 24:36 25:02
2. Turunen Erkki 2. 2:38 1. 5:50 1. 7:58 2. 12:11 2. 13:58 2. 21:51 2. 24:45 2. 25:53 26:21
3. Turpeinen Timo 1. 2:36 2. 5:59 2. 8:12 3. 14:29 3. 16:08 3. 24:04 3. 27:17 3. 28:34 29:08

H45U Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11.Tulos
1. Leppäniemi Jani 1. 2:59 1. 7:16 1. 9:47 1. 17:43 1. 20:07 1. 24:55 1. 33:17 1. 37:30 1. 49:06 1. 52:42 1. 55:45 56:25

D50U Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.Tulos
1. Perkkalainen Johanna 1. 2:45 1. 8:24 1. 13:40 1. 15:58 1. 22:32 1. 27:30 1. 30:51 1. 32:28 33:00

D16U Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8.Tulos
1. Rannila Venla 1. 5:11 1. 10:31 1. 16:25 1. 25:14 1. 27:29 1. 42:47 1. 45:05 1. 46:27 46:48

H40U Tilanne rasteilla

SijaNimi 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12.Tulos
1. Rannila Tero 1. 6:20 1. 16:29 1. 25:49 1. 28:59 1. 31:42 1. 33:02 1. 36:23 1. 42:20 1. 45:34 1. 53:04 1. 55:41 1. 57:20 57:49