EP AM-keskimatka 2018

EP AM-keskimatka 2018

H21

Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 819 Hölsö Mikko Ylistaron Kilpa-Veljet 35:37  
2. 828 Hemminki Antti Rasti-Kurikka 40:20 +4:43
3. 823 Laakso Juha-Matti Rasti-Kurikka 40:36 +4:59
4. 816 Vainionpää Matti Rasti-Kurikka 41:06 +5:29
5. 818 Iivari Antti Rasti-Kurikka 41:13 +5:36
6. 821 Uitto Ville Rasti-Kurikka 41:20 +5:43
7. 820 Katajisto Jukka-Pekka Rasti-Kurikka 43:22 +7:45
8. 822 Rantala Teemu Lapuan Virkiä 43:40 +8:03
9. 824 Hakala Antti Kortesjärven Järvi-Veikot 45:15 +9:38
10. 817 Laasanen Lauri Laihian Luja 46:05 +10:28
11. 826 Koski Eero Ylistaron Kilpa-Veljet 50:18 +14:41
12. 825 Uitto Jussi Rasti-Kurikka 58:35 +22:58
13. 827 Markkila Eero Rasti-Kurikka 59:36 +23:59

H35

Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 830 Lauronen Jarkko Laihian Luja 41:31  
2. 834 Hautalahti Antti Ylistaron Kilpa-Veljet 42:19 +48
3. 831 Koski Jussi Ylistaron Kilpa-Veljet 53:30 +11:59
4. 833 Kallio Jussi Laihian Luja 56:57 +15:26
5. 832 Jyräkoski Antti Kauhajoen Karhu 58:23 +16:52

H40

Lähti: 9, Keskeytti: 1, Hylätty: 0

1. 837 Fränti Juha Rasti-Kurikka 37:24  
2. 835 Nikkola Hannu Rasti-Jussit 41:36 +4:12
3. 839 Lehtinen Juhani Kauhajoen Karhu 42:59 +5:35
4. 843 Rajala Jarkko Rasti-Jussit 43:54 +6:30
5. 838 Puro-Aho Arto Ylistaron Kilpa-Veljet 45:26 +8:02
6. 836 Karppi Tapio Laihian Luja 46:56 +9:32
7. 840 Kataja Pasi Rasti-Jussit 54:32 +17:08
8. 842 Koivula Petri Laihian Luja 1:13:54 +36:30
  841 Tuomaala Ville Vaasan Suunnistajat Kesk.  

H45

Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 851 Kujanpää Marko Alajärven Ankkurit 39:27  
2. 848 Kamila Kai Suunta Jurva 40:03 +36
3. 854 Rantala Mika Rasti-Jussit 40:49 +1:22
4. 847 Ylihärsilä Juha Alahärmän Kisa 43:01 +3:34
5. 853 Ekola Juha Alahärmän Kisa 43:18 +3:51
6. 844 Kuntola Sami Laihian Luja 43:37 +4:10
7. 852 Suvanto Mikael Rasti-Jussit 45:27 +6:00
8. 845 Isoluoma Jani Rasti-Kurikka 46:17 +6:50
9. 850 Vainionpää Jukka Rasti-Jussit 49:09 +9:42
10. 849 Varamäki Ari Lapuan Virkiä 53:28 +14:01
11. 846 Ruokola Ilkka Rasti-Jussit 56:34 +17:07

H50

Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 1

1. 860 Nurmela Timo Rasti-Kurikka 28:18  
2. 862 Kujala Tapio Rasti-Jussit 29:11 +53
3. 857 Tarkkanen Matti Suunta Jurva 31:40 +3:22
4. 858 Laasanen Juha Laihian Luja 32:43 +4:25
5. 861 Nevala Pasi Teuvan Rivakka 33:54 +5:36
6. 859 Kinnari Jukka Suunta Jurva 34:49 +6:31
7. 863 Latvala Juha Alajärven Ankkurit 47:10 +18:52
  855 Saukkokangas Aki-Vesa Kortesjärven Järvi-Veikot Hyl.  

H55

Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 865 Vallbacka Heikki Kortesjärven Järvi-Veikot 25:39  
2. 864 Sippola Asko Kuortaneen Kunto 27:14 +1:35
3. 868 Koskela Heikki Rasti-Jussit 31:03 +5:24
4. 867 Patana Pekka Laihian Luja 33:11 +7:32
5. 869 Hakala Heikki Kortesjärven Järvi-Veikot 34:36 +8:57
6. 866 Toppari Reijo Kauhavan Wisa 47:54 +22:15

H60

Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 3

1. 871 Rintaluoma Kari Teuvan Rivakka 26:23  
2. 873 Toikkanen Ilpo Suunta Jurva 26:45 +22
3. 874 Halla-Aho Timo Alajärven Ankkurit 28:40 +2:17
4. 870 Kivipelto Kalevi Alajärven Ankkurit 32:42 +6:19
5. 881 Hautala Eero Kortesjärven Järvi-Veikot 34:29 +8:06
6. 882 Tamminen Erkki Suunta Jurva 35:02 +8:39
7. 876 Alanen Martti Rasti-Kurikka 35:43 +9:20
8. 877 Niinimäki Hannu K. Laihian Luja 35:56 +9:33
9. 885 Herttua Martti Lapuan Virkiä 36:27 +10:04
10. 880 Kangasmäki Esa Suunta Jurva 37:17 +10:54
11. 878 Viinikka Matti Kauhajoen Karhu 42:09 +15:46
12. 879 Sillanpää Juhani Alajärven Ankkurit 43:26 +17:03
13. 883 Mahlamäki Jari Teuvan Rivakka 44:09 +17:46
  875 Hakomäki Juhani Lapuan Virkiä Hyl.  
  884 Pensas Esko Laihian Luja Hyl.  
  872 Uusi-Pohjola Hannu Vaasan Suunnistajat Hyl.  

H65

Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 896 Laine Harri Kauhajoen Karhu 24:58  
2. 886 Pienimäki Kari Rasti-Jussit 27:41 +2:43
3. 894 Yli-Kaatiala Jorma Kuortaneen Kunto 27:55 +2:57
4. 900 Rinne Matti Teuvan Rivakka 27:56 +2:58
5. 892 Hahtola Aulis Rasti-Kurikka 29:59 +5:01
6. 887 Williamsson Bo-Göran Vaasan Suunnistajat 30:28 +5:30
7. 889 Kalliomaa Lasse Laihian Luja 32:14 +7:16
8. 890 Eno Kaarlo Teuvan Rivakka 34:07 +9:09
9. 888 Hakamäki Pekka Teuvan Rivakka 34:29 +9:31
10. 898 Majasaari Kari Suunta Jurva 34:39 +9:41
11. 891 Rantamäki Veikko Kauhajoen Karhu 34:51 +9:53
12. 893 Nyystilä Jukka Laihian Luja 34:53 +9:55
13. 899 Anttila Jouko Kauhajoen Karhu 38:00 +13:02
14. 895 Laasanen Veikko Vähäkyrön Viesti 38:02 +13:04
15. 897 Kujanpää Heikki Alajärven Ankkurit 43:10 +18:12

H70

Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 1

1. 901 Näsi Mauno Rasti-Jussit 26:32  
2. 910 Erkinheimo Voitto Kortesjärven Järvi-Veikot 26:35 +3
3. 904 Lågland Henry Vaasan Suunnistajat 26:59 +27
4. 903 Valli Seppo Kauhajoen Karhu 29:27 +2:55
5. 909 Peltola Lasse Suunta Jurva 31:23 +4:51
6. 906 Niemelä Pentti Laihian Luja 31:48 +5:16
7. 908 Hautala Olavi Rasti-Jussit 32:49 +6:17
8. 911 Joensuu Heimo Alajärven Ankkurit 35:45 +9:13
9. 905 Rantakangas Erkki Alajärven Ankkurit 40:24 +13:52
10. 907 Köykkä Jussi Rasti-Kurikka 44:37 +18:05
  902 Kesti Tapani Kuortaneen Kunto Hyl.  

H75

Lähti: 5, Keskeytti: 1, Hylätty: 0

1. 915 Kukko Risto Vähäkyrön Viesti 25:59  
2. 914 Saarimäki Jorma Vaasan Suunnistajat 26:34 +35
3. 916 Kallio-Könnö Aarno Kauhajoen Karhu 26:55 +56
4. 912 Kamila Pentti Laihian Luja 31:58 +5:59
  913 Latvala Matti Rasti-Jussit Kesk.  

H80

Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 918 Hietaharju Antti Ähtärin Urheilijat 22:40  
2. 920 Salmi Aimo Vaasan Suunnistajat 27:59 +5:19
3. 919 Luoma Antti Kortesjärven Järvi-Veikot 30:10 +7:30
4. 917 Knuuttila Helge Vaasan Suunnistajat 30:30 +7:50

H20

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 923 Kaksonen Teemu Ylistaron Kilpa-Veljet 36:22  
2. 922 Lähdesmäki Mikko Rasti-Jussit 38:13 +1:51
3. 921 Tiukkanen Juho Vaasan Suunnistajat 48:05 +11:43

H18

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 925 Kangas Juho Lapuan Virkiä 33:07  
2. 926 Hölsö Severi Ylistaron Kilpa-Veljet 35:47 +2:40
3. 927 Höök Jaakko Rasti-Jussit 44:40 +11:33

H16

Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 930 Lemberg Roope Rasti-Jussit 29:08  
2. 932 Mutikainen Leevi Rasti-Jussit 38:55 +9:47
3. 928 Konttinen Markus Rasti-Jussit 39:32 +10:24
4. 929 Helin Saku Rasti-Jussit 41:03 +11:55
5. 933 Nevala Roni Teuvan Rivakka 41:46 +12:38
6. 931 Ylihärsilä Ville Alahärmän Kisa 46:55 +17:47

H14

Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 1

1. 5069 Ekola Juuso Alahärmän Kisa 20:38  
2. 5064 Lemberg Ville Rasti-Jussit 25:55 +5:17
3. 5067 Hantula Jussi Kauhavan Wisa 27:57 +7:19
4. 5066 Sankelo Verneri Lapuan Virkiä 30:06 +9:28
5. 5068 Nurmi Aapo Rastiketut 33:48 +13:10
6. 5072 Karhunen Juho Ylistaron Kilpa-Veljet 36:24 +15:46
7. 5065 Saarimäki Atte Rastiketut 39:54 +19:16
8. 5071 Hauhia Iiro Rasti-Jussit 47:04 +26:26
  5070 Nivukoski Topi Ylistaron Kilpa-Veljet Hyl.  

H12

Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 5076 Hölsö Aaro Ylistaron Kilpa-Veljet 13:20  
2. 5080 Isokangas Ville Alajärven Ankkurit 13:57 +37
3. 5078 Hauhia Aleksi Rasti-Jussit 14:25 +1:05
4. 5075 Pöytäkangas Elias Vaasan Suunnistajat 15:52 +2:32
5. 5079 Pöytäkangas Tuukka Vaasan Suunnistajat 15:53 +2:33
6. 5077 Noponen Veeti Lapuan Virkiä 16:48 +3:28
7. 5074 Muhonen Aatu Rasti-Jussit 17:50 +4:30

H12TR

Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 5081 Matila Oskari Kuortaneen Kunto 17:00  
2. 5082 Ylä-Rautio Eeli Rastiketut 17:48 +48
3. 5085 Isokangas Niilo Alajärven Ankkurit 19:02 +2:02
4. 5086 Koski Hannes Laihian Luja 26:05 +9:05
5. 5084 Harju Topi Vaasan Suunnistajat 43:10 +26:10

H10RR

Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 5168 Muhonen Eetu Rasti-Jussit 8:21  
2. 5171 Koski Juuso Ylistaron Kilpa-Veljet 9:54 +1:33
3. 5169 Puro-Aho Aapo Vaasan Suunnistajat 12:24 +4:03
4. 5164 Laitio Kustaa Rastiketut 12:56 +4:35
5. 5173 Hemminki Eemeli Rasti-Kurikka 13:49 +5:28
6. 5165 Hietala Samu Lapuan Virkiä 15:01 +6:40
7. 5167 Laitio Kaapo Rastiketut 15:57 +7:36
8. 5174 Hautamäki Arttu Rastiketut 16:47 +8:26
9. 5170 Hoskari Johannes Rastiketut 20:02 +11:41
10. 5166 Nivukoski Hugo Ylistaron Kilpa-Veljet 29:04 +20:43

D21

Lähti: 9, Keskeytti: 1, Hylätty: 1

1. 936 Korpi Maarit Lapuan Virkiä 39:48  
2. 935 Savinainen Kati Rasti-Kurikka 41:58 +2:10
3. 937 Kriikkula Johanna Rasti-Kurikka 43:45 +3:57
4. 940 Palomäki Sanna Rasti-Kurikka 45:10 +5:22
5. 941 Pärnänen Päivi Rasti-Jussit 47:05 +7:17
6. 943 Hemminki Heini Rasti-Kurikka 52:26 +12:38
7. 942 Ojala Ulla Pohjankyrön Rasti 1:27:07 +47:19
  938 Laasanen Aino Laihian Luja Kesk.  
  939 Korpi Paula Lapuan Virkiä Hyl.  

D35

Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 944 Keski-Säntti Eija Ylistaron Kilpa-Veljet 34:53  
2. 945 Koski Päivi Ylistaron Kilpa-Veljet 53:40 +18:47

D40

Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 955 Lehtinen Anne Kauhajoen Karhu 34:43  
2. 953 Rotola-Pukkila Minna Kauhajoen Karhu 36:28 +1:45
3. 954 Pohtola Kaisa Ylistaron Kilpa-Veljet 36:32 +1:49
4. 949 Hemminki Hanna Pohjankyrön Rasti 37:19 +2:36
5. 950 Puro-Aho Veera Vaasan Suunnistajat 39:17 +4:34
6. 951 Ojala Leena Rasti-Kurikka 39:25 +4:42
7. 948 Nivukoski Elisa Ylistaron Kilpa-Veljet 39:31 +4:48
8. 947 Karppi Susanna Laihian Luja 41:11 +6:28
9. 952 Kumara Tanja-Tupuna Laihian Luja 42:35 +7:52
10. 946 Kujanpää Maarit Kuortaneen Kunto 47:16 +12:33

D45

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 957 Viianen Pirjo Laihian Luja 40:50  
2. 956 Karhunen Katri Ylistaron Kilpa-Veljet 58:23 +17:33
3. 958 Koskela Seija Suunta Jurva 1:05:04 +24:14

D50

Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 959 Koskela Sari Rasti-Jussit 26:26  
2. 964 Iso-Koivisto Minna Kauhavan Wisa 31:42 +5:16
3. 963 Latvala Annukka Rasti-Jussit 32:00 +5:34
4. 960 Ala-Kasari Outi Rasti-Kurikka 32:29 +6:03
5. 965 Hauhia Eija Rasti-Jussit 35:06 +8:40
6. 961 Erkkilä Marja Rasti-Jussit 36:55 +10:29
7. 962 Korpela-Kamila Heidi Suunta Jurva 41:27 +15:01

D55

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 967 Mäkineste-Mäkelä Päivi Rasti-Kurikka 31:15  
2. 969 Katajamäki Tuija Kauhavan Wisa 35:00 +3:45
3. 968 Mahlanen-Peltola Sirpa Lapuan Virkiä 52:34 +21:19

D60

Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 973 Hautala Päivi Rasti-Jussit 23:23  
2. 971 Soinila Helena Teuvan Rivakka 23:58 +35
3. 970 Korkeakangas Eeva-Liisa Rasti-Jussit 26:10 +2:47
4. 972 Rantamäki Anita Kauhajoen Karhu 28:16 +4:53

D65

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 974 Seppälä Eila Ylistaron Kilpa-Veljet 25:13  
2. 975 Erkinheimo Ritva Kortesjärven Järvi-Veikot 29:50 +4:37
3. 976 Sauru Seija Pohjankyrön Rasti 41:55 +16:42

D20

Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 978 Kangas Emma Lapuan Virkiä 46:12  
2. 977 Laasanen Maija Laihian Luja 1:19:26 +33:14

D18

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 980 Viianen Jenna Laihian Luja 29:31  
2. 981 Ruokola Anna Rasti-Jussit 42:57 +13:26
3. 979 Nuuttila Anni Rasti-Jussit 47:59 +18:28

D16

Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 982 Hölsö Henriikka Laihian Luja 33:24  
2. 984 Peltola Eeva Lapuan Virkiä 36:45 +3:21
3. 983 Melender Emilia Rasti-Jussit 42:57 +9:33
4. 985 Korpi Veera Pohjankyrön Rasti 56:29 +23:05

D14

Lähti: 12, Keskeytti: 1, Hylätty: 0

1. 5185 Kankaanpää Aino Lapuan Virkiä 20:25  
2. 5187 Hietamäki Sini Rasti-Jussit 24:46 +4:21
3. 5178 Näsi Minea Rasti-Jussit 25:19 +4:54
4. 5181 Karppi Iiris Laihian Luja 26:23 +5:58
5. 5182 Koivisto Aida Kortesjärven Järvi-Veikot 26:25 +6:00
6. 5177 Sikkilä Peppi Lapuan Virkiä 27:34 +7:09
7. 5179 Koivula Venla Laihian Luja 30:27 +10:02
8. 5186 Syrjälä Eveliina Kauhavan Wisa 31:00 +10:35
9. 5184 Oikarainen Siiri Laihian Luja 31:48 +11:23
10. 5176 Rantoja Sari Rastiketut 34:10 +13:45
11. 5180 Lautamo Penne Vaasan Suunnistajat 36:39 +16:14
  5183 Rantoja Marika Rastiketut Kesk.  

D12

Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 5576 Hoskari Sanni Rastiketut 12:33  
2. 5571 Hietala Sini Lapuan Virkiä 14:02 +1:29
3. 5578 Luhtasaari Nea Rasti-Jussit 15:22 +2:49
4. 5577 Kumara Maija Laihian Luja 16:40 +4:07
5. 5574 Rajala Maija Rasti-Jussit 17:36 +5:03
6. 5573 Perttu Laura Laihian Luja 18:02 +5:29
7. 5582 Tuomaala Ella Vaasan Suunnistajat 19:13 +6:40
8. 5575 Ruutiainen Alisa Laihian Luja 19:29 +6:56
9. 5572 Siltala Anna Rastiketut 19:49 +7:16
10. 5581 Perttu Tuulia Laihian Luja 21:48 +9:15
11. 5579 Lammi Kira Kauhavan Wisa 23:55 +11:22

D12TR

Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 1

1. 5587 Laakso Evena Rasti-Kurikka 19:05  
2. 5585 Hautamäki Anni Rastiketut 20:30 +1:25
3. 5586 Lautamo Hilla Vaasan Suunnistajat 21:57 +2:52
  5588 Saarimäki Oona Rastiketut Hyl.  

D10RR

Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 5674 Korpi Sanni Pohjankyrön Rasti 9:51  
2. 5672 Kontola Rebekka Rastiketut 11:05 +1:14
3. 5685 Sikkilä Iines Lapuan Virkiä 11:16 +1:25
4. 5678 Kankaanpää Sanni Lapuan Virkiä 11:21 +1:30
5. 5680 Perälä Fanni Laihian Luja 11:36 +1:45
6. 5673 Hietamäki Anni Rasti-Jussit 12:02 +2:11
7. 5682 Keski-Säntti Helka Ylistaron Kilpa-Veljet 12:03 +2:12
8. 5687 Karppi Helene Laihian Luja 12:25 +2:34
9. 5688 Nivukoski Siiri Lapuan Virkiä 12:46 +2:55
10. 5684 Rajala Kerttu Rasti-Jussit 13:15 +3:24
11. 5679 Kataja Enni Rasti-Jussit 13:26 +3:35
12. 5671 Koivula Sanni Laihian Luja 13:44 +3:53
13. 5686 Hallivuori Katri Kauhajoen Karhu 16:41 +6:50
14. 5683 Karppi Saara Laihian Luja 16:46 +6:55
15. 5677 Oikarainen Fanni Laihian Luja 16:48 +6:57
16. 5689 Lemberg Linnea Rasti-Jussit 17:01 +7:10
17. 5676 Hietamäki Outi Rasti-Jussit 22:51 +13:00

D21U

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 986 Patana Jenny Hiidenkiertäjät 37:38  
2. 987 Alppi Anna Rastikarhut 48:44 +11:06
3. 998 Pulli Liisa Tampereen Pyrintö 50:37 +12:59

D14U

Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 5190 Brock Emma Kokkolan Suunnistajat 36:16  
2. 5189 Myllymäki Matilda Kokkolan Suunnistajat 37:42 +1:26

H21U

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 988 Fränti Arto Kokkolan Suunnistajat 43:18  

D60U

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 989 Hakkarainen Maria-Leena Itä-Hämeen Rasti 44:34  

H60U

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 990 Joki Sauli Vetelin Urheilijat 43:55  

H50U

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 991 Korhonen Marko Ylämaan Pyrkijät 38:30  

H65U

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 994 Kronholm Peter IF Brahe 25:02  
2. 992 Turunen Erkki Suunta-Sepot 26:21 +1:19
3. 993 Turpeinen Timo Vaajakosken Terä 29:08 +4:06

H45U

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 996 Leppäniemi Jani Vetelin Urheilijat 56:25  

D50U

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 997 Perkkalainen Johanna Epilän Esa 33:00  

D16U

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 999 Rannila Venla Vetelin Urheilijat 46:48  

H40U

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 1000 Rannila Tero Vetelin Urheilijat 57:49