E-P Aluemestaruuspitkienmatkojen tiedot löydät nopeimmin olevien linkkien kautta

tulokset

väliajat

Ep:n AM-Oravapolku 2020 

Alavus 6.8.2020 

 

Tulokset julkaistu

Väliajat

 

KETUNPOLKU-suunnistusradat keväällä 2020


Perinteistä HIPPO-suunnistuskoulua emme pysty valitettavasti Korona-tilanteen vuoksi tänä vuonna järjestämään.

Rastiketut järjestävät omatoimiseen suunnistuksen harjoitteluun Ketunpolku-suunnistusratoja. 
Radat pyritään tekemään niin helpoiksi, että vähemmänkin suunnistaneet lapset uskaltautuvat metsään yhdessä huoltajien kanssa. 

Jokaiseen rataan kuuluu kartta, jonka voitte itse tulostaa mukaanne tai ladata mobiililaitteeseenne. 

Kartan tulostaminen/lataaminen on maksutonta.
Lähtöpaikalla ja kaikilla rasteilla on aina rastilippu, jota ei saa koskettaa!

KARTAT LADATTAVISSA SUUNNISTUSKOULU-SIVULTA

Jokainen suunnistaa omalla vastuulla.

Tiedustelut: 0405698944 / Riikka, 0400867207 / Maarit.

Nyt vain rohkeasti suunnistamaan!

1. Team Leinonen  8.35.47 (Sasu Leinonen, Ville Korpi, Ilkka Korpi, Juha Leinonen, Ari-Matti Leinonen, Markku Leinonen, Jarno Leinonen)

2. Team Nurmi  8.54.53 (Elias Nurmi, Pasi Nurmi, Jukka Aho, Anne-Mari Hautamäki, Venla Nurmi, Salla Rantanen, Jukka Aho)

3. Kuortaneen Kunto 1  8.55.23 (Heikki Ala-Honkola, Jorma Yli-Kaatiala, Jari Takanen, Jukka-Pekka Laitila, Esa Ala-Honkola, Akseli Ala-Honkola, Hannu Takanen)

4. Team Hoskari  9.07.15 (Maria Hoskari, Riku Rousku, Timo Hoskari, Eija Rantoja, Sanni Hoskari, Tiina Hoskari/Hanna Rousku, Samuli Rousku)

5. Johtokunnan Harhaanjohtajat  9.23.48 (Heikki Linna, Jari Åkerman, Tomi Savolainen, Riikka Saarimäki, Hannu Matikainen, Maarit Kaitola/Elli Ahola, Hannu Pienimäki)

6. Mustat Hevoset  10.02.56 (Anni Matikainen, Kirsti Mäntylä, Tanja Mäntylä, Linda Huhtala, Joonas Soukkala, Iiro Tuomola, Tiina Mäntylä)

7. JanneMari ja Konkarit  10.27.02 (Janne Matikainen, Jorma Kaataja, Timo Ala-Kanto, Martti Suomilammi, Olavi Tuokko, Martti Kontoniemi, Mari Kellosaari)

8. Riikku Runners  10.35.30 (Lauri Kaitola, Jorma Mäkiranta, Janne Isoaho, Jere Mäkiranta, Iiro Kaitola, Mika Uitto, Marko Isoaho)

9. Reiskan Seiska  11.41.56 (Jaakko Ala-Reinikka, Janne Kontola, Mikko Kaataja, Rauno Salo, Jarkko Viinikka, Juha Veittiaho, Petri Kontola)

10. Ähtärin Urheilijat 2  11.42.04 (Tuomas Autio, Janne Muhonen, Petri Jykylä, Tiina Autio, Laura Muhonen, Hannu Humalamäki, Risto Lauhanen)

hylätty Ähtärin Urheilijat 1 (Ville Siven, Paavo Väätäinen, Mikko Hölsö, Ossi Heikkilä, Markku Autio, Taneli Autio, Antti Niinikoski)

hylätty Kuortaneen Kunto 2 (Tuomas Mikkola, Ari Kolunsarka, Marko Kujanpää, Juha Aho-Pynttäri, Juho Yli-Kaatiala, Emilia Korkonen, Antti Lassila)

 

alla olevassa linkissä väliajat 

 

väliajat  

 
 

Tulokset

 

Väliajat

 

 

Radat: A-rata 5,2 km, B-rata 3 km, emit-leimaus

Kartta: A4, 1:10000 2017, ajantasaistus 2019, kartta on muovisuojuksessa ja rastimääritteet on painettu karttaan

Lähtö: väliaikalähdöllä n. 19.30 alkaen, lähtöpaikalle matkaa 600m

Ilmoittautuminen ja maksut: ilmoittautuminen paikanpäällä, karttamaksu 5€

Opastus: VT18 Alavus-Tuuri väliltä (Pykälistöntie)

Kilpailukeskus: maasto-olosuhteissa; ei pesua, eikä minkäänlaista katonalustilaa

Tiedustelut: ratamestari T. Savolainen 040-5603130

Tervetuloa