Ketunlenkki ja 18. Karpaasikisa 3.10.2021 Alavudella, Haaravuorella, Kirkkovuorella ja niiden lähiympäristössä

 

Tulokset 

Väliajat

 

Karpaasikisassa ensiksi normaalisuunnistus, sitten pyöräsuunnistus ja lopuksi vielä normaalisuunnistus.

Karpaasikisassa kaikki kilpailevat samassa sarjassa seuraavin tasoituksin:

Karpaasi A 17-42-vuotiaat miehet

Karpaasi B 43-64-vuotiaat miehet

Karpaasi C yli 65-vuotiaat miehet, 16 vuotta ja sitä nuoremmat pojat sekä naiset/tytöt

Karpaasikisan matkat tasoituksesta riippuen: eka suunnistuslenkki n. 5,5-7,5 km, pyöräsuunnistus linnuntietä n. 8-10 km ja toinen suunnistuslenkki n. 2,5-3,5 km.

Ketunlenkillä seuraavat matkat:

Ketunlenkki sikapitkä n. 15 km

Ketunlenkki pitkä n. 8 km

Ketunlenkki keskipitkä n. 5 km

Ketunlenkki lyhyehkö/helpohko n. 3 km

Myös pelkästään pyöräsuunnistukseen voi osallistua, matka n. 10 km linnuntietä.

Karpaasikisassa palkitaan kolme parasta kettumaisin palkinnoin, lisäksi voittaja saa kiertopalkinnon, lisäksi palkitaan erikseen paras naiskilpailija, jos ei hän ole kolmen joukossa. Ketunlenkillä palkitaan joka radan nopein kilpailija. Palkinnot ovat taatusti kettumaiset ja verotukselliselta arvoltaan merkityksettömät eivätkä siten muodosta voittajilleen veronalaista ansiotuloa. Tapahtumaan voi osallistua myös kuntoilumielessä ilman aikaa.

Kartta A4, suunnistuksessa  1:7500/ 1:10000, pyöräsuunnistuksessa noin 1:15000. 

Karttoina Kirkkovuoren sekä Haaravuoren kartat tämän kesän päivityksillä. Pyöräsuunnistuksessa molempia edellämainittuja ja ehkä käyvät jossain muuallakin. 

Pyöräsuunnistuksessa kypärän käyttö pakollinen.

Kilpailupaikalla ei ole katonalustaa. Kisan jälkeen tarjolla pientä purtavaa ja juotavaa.

Opastus kilpailupaikalle valtatie 18 Alavudelta Lapintien risteyksestä.

Yhteislähtö noin klo 10.00. Olkaa ajoissa paikalla, sillä Karpaasikisan ja Ketunlenkin lähtöpaikalle matkaa n. 800m. Karpaasikisalaaset saavat mennä lähtöpaikalle fillarilla. Myös ilman aikaa kuntoilevilla lähtö samaan aikaan.

Karpaasikisaan ehdottomasti ennakkoilmoittautuminen, lauantaihin 2.10 klo 12.00 mennessä joko soitto/viesti/ whatsapp 040-5603130 tai sähköpostilla Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. Ilmoita nimi ja sarja johon osallistut. Myös Ketunlenkille mielellään ilmo ennakkoon, mutta siihen voi ilmoittautua myös paikanpäällä, mutta jos useampi ilmoittautuu vasta paikanpäällä niin karttoja ei ehkä riitä kaikille.

Karttamaksu 10€. EPSU-kortti, ePassi, eazybreak, edenred sekä tyky- ja smartum-kuntosetelit kelpaa.

Lisätiedot ylläolevasta numerosta/sähköpostista.

Tervetuloa toivottavat ratamestarit J Åkerman, T Savolainen ja T Hoskari.

Ketunlenkki ja 17. Karpaasikisa 11.10.2020 Alavudella, Kirkkovuorella, Palokalliolla, Penkkivuorella ja niiden lähiympäristössä

 

Tulokset

Väliajat

 

Karpaasikisassa ensiksi normaalisuunnistus, sitten pyöräsuunnistus ja lopuksi vielä normaalisuunnistus.

Karpaasikisassa kaikki kilpailevat samassa sarjassa seuraavin tasoituksin:

Karpaasi A 17-42-vuotiaat miehet

Karpaasi B 43-64-vuotiaat miehet

Karpaasi C yli 65-vuotiaat miehet, 16 vuotta ja sitä nuoremmat pojat sekä naiset/tytöt

Karpaasikisan matkat tasoituksesta riippuen noin 18-20 km sisältäen noin 10 km pyöräsuunnistuksen linnuntietä mitattuna.

Ketunlenkillä seuraavat matkat:

Ketunlenkki pitkä n. 15 km

Ketunlenkki keskipitkä n. 6,5 km

Ketunlenkki lyhyehkö n. 3 km

Karpaasikisassa palkitaan kolme parasta kettumaisin palkinnoin, lisäksi voittaja saa kiertopalkinnon, lisäksi palkitaan erikseen paras naiskilpailija, jos ei hän ole kolmen joukossa. Ketunlenkillä palkitaan joka radan nopein kilpailija. Palkinnot ovat taatusti kettumaiset ja verotukselliselta arvoltaan merkityksettömät eivätkä siten muodosta voittajilleen veronalaista ansiotuloa. Tapahtumaan voi osallistua myös kuntoilumielessä ilman aikaa.

Kartta A4, suunnistuksessa  1:7500/ 1:10000, pyöräsuunnistuksessa noin 1:15000. 

Karttoina Kirkkovuoren/Palokallion sekä Penkkivuoren kartat tämän kesän päivityksillä, lisäksi pitkällä ketunlenkillä pätkä karttaa kultaiselta 90-luvulta ilman mitään päivityksiä. Pyöräsuunnistuksessa käytössä kaikkia edellämainittuja sekoituksena. 

Pyöräsuunnistuksessa kypärän käyttö pakollinen.

Kilpailupaikalla ei ole katonalustaa. Kisan jälkeen tarjolla pientä purtavaa ja juotavaa.

Opastus kilpailupaikalle valtatie 18 Tuurista.

Yhteislähtö noin klo 10.00. Olkaa ajoissa paikalla, sillä Karpaasikisan ja Ketunlenkki pitkän lähtöpaikalle matkaa 3,5 km. Karpaasikisalaaset saavat mennä lähtöpaikalle fillarilla. Ketunlenkki pitkän menijät joko juosten tai kimppakyydeillä. Ketunlenkki keskipitkän ja lyhyehkön lähtöpaikalle matkaa n. 300 metriä

Karpaasikisaan ehdottomasti ennakkoilmoittautuminen, lauantaihin 10.10 klo 12.00 mennessä joko soitto/viesti/ whatsapp 040-5603130 tai sähköpostilla Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. Ilmoita nimi ja sarja johon osallistut. Myös Ketunlenkille mielellään ilmo ennakkoon, mutta siihen voi ilmoittautua myös paikanpäällä, mutta jos useampi ilmoittautuu vasta paikanpäällä niin karttoja ei ehkä riitä kaikille.

Karttamaksu 8€. EPSU-kortti, ePassi sekä tyky- ja smartum-kuntosetelit kelpaa.

Lisätiedot ylläolevasta numerosta/sähköpostista.

Tervetuloa toivottavat ratamestarit J Åkerman, T Savolainen ja T Hoskari.

 

Yöcup 30.09.2015

A-RATA B-RATA

A-RATA : 5,2 km

 (Lähti: 26, Keskeytti: 0, Hylätty: 3)

  1.   Luoma Juha                  IkNV                     38.57             
  2.   Lammi Aleksi                LapVi                    40.51      +1.54  
  3.   Lauronen Jarkko             LaihLu                   45.52      +6.55  
  4.   Latva Niko                  SuJu                     47.31      +8.34  
  5.   Ojanperä Pauli              KauWi                    47.39      +8.42  
  6.   Rantoja Jarkko              RasKe                    47.47      +8.50  
  7.   Kamila Kai                  SuJu                     48.09      +9.12  
  8.   Koskela Heikki              RaJu                     48.12      +9.15  
  9.   Suvanto Mikael              RaJu                     48.17      +9.20  
 10.   Markkila Eero               RasKu                    51.34     +12.37  
 11.   Sippola Juha                LapVi                    51.39     +12.42  
 12.   Rajala Jarkko               LaihLu                   51.43     +12.46  
 13.   Hakala Heikki               KortJV                   52.08     +13.11  
 14.   Iivari Antti                RasKu                    54.37     +15.40  
 15.   Rantoja Juha                RasKu                  1.02.58     +24.01  
 16.   Lähdesmäki Veli-Matti       RasHy                  1.03.03     +24.06  
 17.   Hietala Lassi               LapVi                  1.04.21     +25.24  
 18.   Kurikkaoja Kari             JalJa                  1.04.34     +25.37  
 19.   Nurmi Pasi                  RasKe                  1.07.16     +28.19  
 20.   Varamäki Ari                LapVi                  1.09.30     +30.33  
 21.   Lähdesmäki Mikko            RaJu                   1.22.20     +43.23  
 22.   Isoluoma Jani               RasKu                  1.23.56     +44.59  
 23.   Takala Sakari               AlajA                  1.43.35   +1.04.38  
       Jyräkoski Antti             KauKa                     Hyl.             
       Kujanpää Heikki             AlajA                     Hyl.             
       Vainionpää Matti            RasKu                     Hyl.             

A-RATA B-RATA

B-RATA : 2,7 km

 (Lähti: 12, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

  1.   Niemi Tiina                 PoRa                     32.30             
  2.   Lehto Jenna                 LapVi                    32.34         +4  
  3.   Harju Jari                  RasKe                    32.37         +7  
  4.   Pärnänen Päivi              RaJu                     32.45        +15  
  4.   Katajamäki Tuija            KauWi                    32.45        +15  
  6.   Niemi Ismo                  PoRa                     33.18        +48  
  7.   Pienimäki Hannu             RasKe                    42.30     +10.00  
  8.   Sillanpää Juhani            AlajA                    42.53     +10.23  
  9.   Taipalus Esko               RasKe                    44.12     +11.42  
 10.   Aho-Pynttäri Juha           KuortKu                  45.28     +12.58  
 11.   Humalamäki Hannu            ÄhtU                     55.32     +23.02  
       Koskela Sari                RaJu                     Kesk.             


?

 

 

 

Lopettaneet

Kiimalammen kierros 10.5.2014, Alavus, Sapsalampi, Rastiketut ry

H21A H21AL H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H18 H85 H16 H14 H13 H12 H12TR H10RR D21A D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D13 D12 D12TR D10RR

H21A 11,08 km

Lähti : 8   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.     10 Saari Toni                          VaajTe     1:07:01           
   2.      5 Saari Petri                         VaajTe     1:10:48    +03:47 
   3.      2 Kettunen Heikki                     VaajTe     1:17:05    +10:04 
   4.      4 Uitto Ville                         RasKu      1:18:11    +11:10 
   5.      8 Uitto Jussi                         RasKu      1:23:05    +16:04 
   6.      7 Korkeakangas Antti                  RaJu       1:30:32    +23:31 
   7.      9 Lauronen Jarkko                     LaihLu     1:35:35    +28:34 
   8.      6 Ojanperä Pauli                      KauWi      1:55:39    +48:38 
           1 Fränti Juha                         RasKu     Ei Läht. 
           3 Niska Kimmo                         LapVi     Ei Läht. 

H21AL 7,03 km

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.     11 Lillandt Rasmus                     Kristina   1:29:35           

H35 7,92 km

Lähti : 2   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.     12 Nikkola Hannu                       RMH        1:07:08           
   2.     13 Uitto Juha                          RasKu      1:13:37    +06:29 
          14 Rantala Tuomas                      KortJV    Ei Läht. 

H40 7,92 km

Lähti : 4   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.     17 Nisula Marko                        TeuRi      1:01:32           
   2.     15 Kamila Kai                          SuJu       1:10:04    +08:32 
   3.     18 Lepo Jari                           VaHa       1:12:57    +11:25 
   4.     19 Isoluoma Jani                       RasKu      1:36:50    +35:18 
          16 Karjanlahti Jari-Pekka              RasKu     Ei Läht. 
          20 Peltola Matti                       KeuKi     Ei Läht. 
          21 Välimaa Pertti                      VaaSu     Ei Läht. 

H45 7,03 km

Lähti : 11   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.     29 Heikkilä Ossi                       S-JKL        53:28           
   2.     27 Reinikka Timo                       VaaSu      1:00:50    +07:22 
   3.     26 Leppämäki Tero                      ViiSu      1:01:56    +08:28 
   4.     22 Laasanen Juha                       LaihLu     1:03:50    +10:22 
   5.     30 Peltoniemi Vesa                     KPV        1:03:55    +10:27 
   6.     31 Katajamäki Arto                     SuJu       1:06:10    +12:42 
   7.     28 Kattelus Matti                      LapVi      1:08:55    +15:27 
   8.     25 Hakamäki Matti                      S-JKL      1:14:35    +21:07 
   9.     24 Kinnari Jukka                       SuJu       1:16:13    +22:45 
  10.     23 Saukkokangas Aki-Vesa               KortJV     1:18:30    +25:02 
  11.     32 Iitti Jukka                         RastiE4    1:19:27    +25:59 
          33 Snickars Christer                   Solf      Ei Läht. 

H50 6,24 km

Lähti : 4   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.     35 Kärkkäinen Panu                     JRV          51:40           
   2.     34 Hirvensalo Jorma                    SaPu         53:46    +02:06 
   3.    201 Sippola Asko                        ÄhtU         54:10    +02:30 
   4.     36 Vallbacka Heikki                    KortJV       59:48    +08:08 

H55 5,49 km

Lähti : 15   Keskeytti : 1   Hylätty : 0

   1.     50 Pensas Esko                         LaihLu       49:21           
   2.     41 Mahlamäki Jari                      TeuRi        50:32    +01:11 
   3.     52 Hautala Eero                        KortJV       50:41    +01:20 
   4.     49 Väätäinen Antti                     ÄhtU         51:37    +02:16 
   5.     45 Helle Markku                        SaPu         52:46    +03:25 
   6.     47 Rintamäki Seppo                     RaJu         57:00    +07:39 
   7.     40 Kivipelto Kalevi                    AlajA        58:50    +09:29 
   8.     37 Rajaniemi Vesa                      S-JKL      1:00:59    +11:38 
   9.     39 Alanen Martti                       RasKu      1:04:35    +15:14 
  10.     43 Hilli Veikko                        RaJu       1:04:39    +15:18 
  11.     38 Toppari Reijo                       KauWi      1:05:15    +15:54 
  12.     51 Lepistö Antti                       RaJu       1:05:31    +16:10 
  13.     42 Nuuttila Kari                       KauKa      1:05:41    +16:20 
  14.     46 Tamminen Erkki                      SuJu       1:14:02    +24:41 
          48 Bärdèn Bror-Gustav                  NOK          Kesk. 
          44 Haveri-Heikkilä Matti               S-JKL     Ei Läht. 

H60 5,49 km

Lähti : 9   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.     57 Sivén Osmo                          ÄhtU         49:39           
   2.     60 Anttila Jouko                       RasKu        50:33       +54 
   3.     58 Laine Harri                         KauKa        51:41    +02:02 
   4.     54 Nyystilä Jukka                      LaihLu       52:28    +02:49 
   5.     55 Myllyaho Lasse                      KeuKi        53:30    +03:51 
   6.     59 Svedström Mats                      NOK          54:37    +04:58 
   7.     53 Pihlaja Antti                       Kristina   1:04:56    +15:17 
   8.     56 Kujanpää Heikki                     AlajA      1:20:00    +30:21 
   9.     61 Rantamäki Veikko                    KauKa      1:22:10    +32:31 

H65 5,24 km

Lähti : 7   Keskeytti : 0   Hylätty : 1

   1.     65 Kesti Tapani                        KuortKu      57:23           
   2.     68 Huhta Tapani                        KangSK       58:49    +01:26 
   3.     62 Norrgrann Karl Gustav               NOK        1:00:28    +03:05 
   4.     63 Näsi Mauno                          RaJu       1:02:57    +05:34 
   5.     64 Lågland Henry                       VaaSu      1:11:49    +14:26 
   6.     67 Järvenpää Heikki                    ParkU      1:19:03    +21:40 
          66 Valli Seppo                         KauKa         Hyl. 

H70 4,32 km

Lähti : 6   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.     70 Salo Jaakko                         SaPu         48:42           
   2.     69 Saarinen Mikko                      KeuKi        53:54    +05:12 
   3.     71 Keskinen Jouko                      RaJu         54:43    +06:01 
   4.     72 Peltola Lasse                       SuJu         55:55    +07:13 
   5.     74 Saarimäki Jorma                     VaaSu        59:12    +10:30 
   6.     73 Kulmala Antto                       KeuKi      1:11:14    +22:32 

H75 3,76 km

Lähti : 14   Keskeytti : 0   Hylätty : 4

   1.     79 Hietaharju Antti                    ÄhtU         46:13           
   2.     77 Moisio Paavo                        SaPu         50:17    +04:04 
   3.     87 Knuuttila Helge                     VaaSu        51:33    +05:20 
   4.     82 Salmi Aimo                          VaaSu        51:48    +05:35 
   5.     86 Riihonen Taisto                     KauKa        53:23    +07:10 
   6.     80 Mård Leo                            Kristina     56:42    +10:29 
   7.     84 Haanpää Pentti                      RasKu        57:32    +11:19 
   8.     76 Kielinen Erkki                      KortJV       58:20    +12:07 
   9.     75 Myllymäki Antti                     VaaSu        58:54    +12:41 
  10.     88 Mäki-Lohiluoma Tuomo                RasKu      1:21:05    +34:52 
          85 Kataja Reino                        SuJu          Hyl. 
          83 Ketola Tuomo                        KauKa         Hyl. 
          81 Nieminen Mauno                      ViiSu         Hyl. 
          78 Yli-Teevahainen Kalevi              VaaSu         Hyl. 

H18 6,24 km

Lähti : 3   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.     90 Ylinen Juho                         JRV          48:13           
   2.     91 Snickars Caj                        Solf         54:47    +06:34 
   3.     89 Sankelo Hermanni                    LapVi        55:16    +07:03 

H85 2,86 km

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.     92 Ojajärvi Armas                      KuortKu    1:03:28           

H16 4,79 km

Lähti : 4   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.     94 Kaitola Lauri                       RasKe        54:05           
   2.     93 Nisula Joona                        TeuRi        58:41    +04:36 
   3.     96 Lähdesmäki Mikko                    RaJu       1:00:00    +05:55 
   4.     95 Inkilä Reetu                        KeuKi      1:12:55    +18:50 
          97 Kaitola Iiro                        RasKe     Ei Läht. 

H14 3,18 km

Lähti : 7   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.    104 Jussinmäki Akseli                   HalTo        23:30           
   2.     99 Sankelo Antton                      KortJV       26:13    +02:43 
   3.    101 Kuusisto Topi                       LaihLu       26:15    +02:45 
   4.    103 Niska Valtteri                      LapVi        27:51    +04:21 
   5.    102 Elomaa Jere                         VaaSu        29:42    +06:12 
   6.     98 Kangas Juho                         LapVi        32:38    +09:08 
   7.    100 Kulmala Topias                      KeuKi        58:02    +34:32 

H13 2,00 km

Lähti : 9   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.    109 Laasanen Matti                      LaihLu       14:36           
   2.    108 Peltola Samuli                      KeuKi        15:48    +01:12 
   3.    111 Karjanlahti Eero                    RaJu         16:47    +02:11 
   4.    105 Kilpeläinen Verneri                 LaihLu       17:56    +03:20 
   5.    113 Nisula Ville                        TeuRi        18:07    +03:31 
   6.    107 Nurmi Elias                         RasKe        18:30    +03:54 
   7.    110 Niska Niilo                         LapVi        18:51    +04:15 
   8.    112 Viianen Lauri                       LaihLu       19:57    +05:21 
   9.    106 Karjanlahti Eemeli                  RaJu         20:05    +05:29 

H12 1,68 km

Lähti : 3   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.    116 Leppämäki Anton                     ViiSu        16:16           
   2.    114 Sankelo Sampo                       KortJV       16:48       +32 
   3.    115 Konttinen Markus                    RaJu         40:33    +24:17 

H12TR 1,69 km

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 1

         117 Hautamäki Juho-Verner               RasKe         Hyl. 

H10RR 1,53 km

Lähti : 7   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.    124 Nurmi Aapo                          RasKe        16:08           
   2.    122 Jussinmäki Pietari                  HalTo        17:31    +01:23 
   3.    125 Karjanlahti Kosti                   RasKu        18:02    +01:54 
   4.    118 Jussinmäki Iisakki                  HalTo        20:26    +04:18 
   5.    120 Saarimäki Atte                      RasKe        20:28    +04:20 
   6.    121 Nisula Leevi                        KauWi        20:52    +04:44 
   7.    119 Inkilä Aapo                         KeuKi        22:16    +06:08 
         123 Sankelo Verneri                     KortJV    Ei Läht. 

D21A 6,24 km

Lähti : 4   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.    127 Mörsky Sonja                        KeuKi        53:12           
   2.    129 Kriikkula Johanna                   RasKu        56:07    +02:55 
   3.    130 Mansikkaviita Riikka                JalJa      1:11:51    +18:39 
   4.    128 Kuoppala Minna                      KuortKu    1:42:28    +49:16 
         126 Heittola Satu                       RasKu     Ei Läht. 

D21C 3,27 km

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.    131 Koskela Seija                       SuJu         49:39           

D35 5,24 km

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.    132 Kujanpää Maarit                     KuortKu    1:28:35           

D40 5,24 km

Lähti : 2   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.    134 Viianen Pirjo                       LaihLu       57:49           
   2.    133 Peltoniemi Anne                     KPV        1:00:40    +02:51 

D45 4,79 km

Lähti : 3   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.    135 Kuusisto Merja                      LaihLu       44:50           
   2.    136 Erkkilä Marja                       RaJu       1:04:03    +19:13 
   3.    137 Snickars Virpi                      Solf       1:09:03    +24:13 

D50 4,79 km

Lähti : 4   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.    139 Katajamäki Tuija                    KauWi        52:31           
   2.    138 Mäkineste-Mäkelä Päivi              RasKu        54:50    +02:19 
   3.    140 Koskela Sari                        RaJu         54:56    +02:25 
   4.    141 Kärkkäinen Tarja                    JRV        1:00:09    +07:38 

D55 4,32 km

Lähti : 2   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.    142 Raatikainen Päivi                   LohiRa     1:00:44           
   2.    143 Rantamäki Anita                     KauKa      1:02:51    +02:07 

D60 3,76 km

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.    144 Laine Kaija                         KauKa      1:25:29           

D65 3,76 km

Lähti : 4   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.    145 Korkeakangas Eeva-Liisa             RaJu         45:48           
   2.    148 Maja Alli                           RaJu       1:04:17    +18:29 
   3.    146 Peltola Hilkka                      SuJu       1:07:08    +21:20 
   4.    147 Taitto Annikka                      SKVuoksi   1:13:57    +28:09 

D70 2,86 km

Lähti : 2   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.    150 Ketola Sirkka                       KauKa      1:03:03           
   2.    149 Keskinen Leila                      RaJu       1:05:09    +02:06 

D20 5,24 km

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.    151 Heittola Suvi                       RasKu        51:23           

D18 4,79 km

Lähti : 3   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.    154 Rajala Milla                        LapVi        43:23           
   2.    153 Himanka Jenna                       LapVi        45:25    +02:02 
   3.    152 Pajula Salla                        LapVi        52:18    +08:55 

D16 4,32 km

Lähti : 2   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.    155 Hakomäki Emmi                       TP           44:32           
   2.    156 Runnakko Emilia                     RasKe      1:18:30    +33:58 

D14 2,50 km

Lähti : 8   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.    162 Peltonen Sara                       LapVi        22:45           
   2.    161 Snickars Fia                        Solf         24:44    +01:59 
   3.    160 Viianen Jenna                       LaihLu       25:03    +02:18 
   4.    164 Välimaa Eveliina                    VaaSu        26:16    +03:31 
   5.    158 Myllymäki Maarit                    KortJV       27:02    +04:17 
   6.    163 Nuuttila Anni                       KauKa        29:27    +06:42 
   7.    159 Vaskivuori Sonja                    KauKa        31:14    +08:29 
   8.    157 Valkama Meeri                       RasKe        53:15    +30:30 

D13 2,00 km

Lähti : 5   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.    166 Pitkänen Hilla                      JRV          13:33           
   2.    168 Vaskivuori Erja                     KauKa        19:04    +05:31 
   3.    169 Kokkinen Ella                       JRV          19:54    +06:21 
   4.    167 Pienimäki Irina                     RasKe        21:05    +07:32 
   5.    165 Rintala Neea                        KortJV       27:54    +14:21 

D12 1,68 km

Lähti : 4   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.    173 Hoskari Maria                       RasKe        13:18           
   2.    171 Kuusisto Sanni                      LaihLu       14:30    +01:12 
   3.    172 Leppäsalmi Sara                     KeuKi        15:10    +01:52 
   4.    170 Leppämäki Elsa                      ViiSu        16:38    +03:20 
         174 Viianen Eveliina                    LaihLu    Ei Läht. 

D12TR 1,69 km

Lähti : 6   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.    176 Hietala Emmi                        LapVi        15:04           
   2.    179 Niska Saana                         LapVi        17:35    +02:31 
   3.    180 Pitkänen Helmi                      JRV          19:42    +04:38 
   4.    177 Melender Emilia                     RaJu         21:46    +06:42 
   5.    178 Kaitola Anna                        RasKe        23:44    +08:40 
   6.    175 Valkama Milla                       RasKe        32:29    +17:25 

D10RR 1,53 km

Lähti : 10   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1.    189 Karjanlahti Sofia                   RasKu        16:53           
   2.    187 Hautamäki Johanna                   RasKe        17:45       +52 
   3.    186 Hietala Sini                        LapVi        18:09    +01:16 
   4.    184 Ojala Irina                         RasKu        19:17    +02:24 
   5.    185 Rantoja Sari                        RasKe        19:59    +03:06 
   6.    181 Lahdenmäki Noora                    RasKe        20:02    +03:09 
   7.    182 Snickars Sara                       Solf         22:00    +05:07 
   8.    190 Hoskari Sanni                       RasKe        22:36    +05:43 
   9.    183 Haapanen Julia                      RasKe        24:40    +07:47 
  10.    188 Saarimäki Oona                      RasKe        27:16    +10:23 

PYÖRÄSUUNNISTUKSEN SM-KESKIMATKA JA VIESTI

13-14.8.2022 VALKEALAMPI